Sklep: Produkty regionalne

Sklep: Produkty regionalne

Zdjęcie ściągnięte z: bi.gazeta.pl

Na rynku żywnościowym istnieje cała masa rozmaitych artykułów spożywczych, które są mniej lub bardziej zdrowe dla naszego organizmu. Generalnie, wchodząc do pierwszego lepszego supermarketu ciężko jest nam na pierwszy rzut oka stwierdzić, które z wystawionych na sklepowych półkach artykułów warte są wydania na nich pieniędzy, a od których dbając o swą kondycję zdrowotną trzeba stronić. Wszystko za sprawą rozreklamowania, bardzo dużych promocji, akcji marketingowych i mydlenia konsumentom oczu. Mało kto ma także czas na to, aby zaznajamiać się szczegółową z etykietą i napisanymi na niej drobnym maczkiem składnikami danego produktu.

Przecież zakupy robimy mechanicznie, wrzucając do wózka co nam trzeba. Nie wczytujemy się w zawartość, a nawet gdybyśmy chcieli to przecież często zupełnie nie znamy się na rozmaitych substancjach, barwnikach, wypełniaczach i spulchniaczach. Ciężko jest nam indywidualnie ocenić, co jest dobre a co nie, co nam szkodzi, a co nie. Dodatkowa kwestia to również ceny. Im coś tańsze, tym z reguły wątpliwej jakości. Zdrowa, bo ekologiczna żywność oraz produkty z kategorii fit są niesamowicie drogie. Swymi kosztami przebijają tradycyjne, zwyczajne artykuły spożywcze nawet parokrotnie! Dlatego też złotym środkiem i swego rodzaju formą pośrednią pomiędzy tanimi i szkodliwymi produktami ze zwyczajnego hipermarketu a drogimi zaś pełnymi wartościowych składników artykułami ze sklepu eko będą produkty regionalne, jakich na naszym polskim rynku nie brakuje.

W porównaniu z krajami Europy takimi jak Francja czy Anglia, Polska naprawdę ma się czym pochwalić w sferze produktów regionalnych. Jest u nas cała masa terenów wiejskich, prawdziwych gospodarstw domowych i farm, które działają w zgodzie z naturą, dostarczając na rynek żywnościowy tylko wyborne produkty. Warto zaopatrywać się na targach, kramach, w sklepikach na bazarkach czy też u gospodyń i gospodarzy wiejskich. Wtedy nie tylko zapłacimy mniej niż w sklepach z jedzeniem eko, ale też otrzymamy sprawdzony wyrób, którego będziemy pewni.

Za wpis odpowiedzialny jest: