Kilka słów o nas

Monika i Piotr

Nasza historia jest podobna do wielu innych. Początkowo zafascynowani, ale później coraz bardziej zmęczeni miejskim zgiełkiem i pracą w korporacji, zaczęliśmy szukać naszego miejsca na ziemi. Pragnęliśmy codzienności w otoczeniu zieleni, ucieczki w dziecięce marzenia, gdy boso biegaliśmy po pachnącej trawie. Tęskniliśmy za pięknymi zachodami słońca, zapachem rosy i śpiewem ptaków. Marzeniem były domki drewniane mazowieckie lub jurty w bliskim otoczeniu natury. Naszym miejscem okazał się właśnie Klukówek.

Piotr wychował się w okolicy. Zna tutaj każdą ścieżkę, kamyk i drzewko. Wyjechał na studia i do pracy w wielkim mieście, jednak wciąż wołał go tutaj zew natury. Dlatego często wracał, by odnaleźć wytchnienie od życia w mieście.

Monika zaczęła przyjeżdżać tu z Piotrem początkowo na wakacje, potem również na weekendy… i bardzo szybko zakochała się w tym urokliwym miejscu.

Zafascynowani naturalnością i pięknem tej przestrzeni, postanowiliśmy stworzyć tu swoją oazę spokoju z noclegami w jurtach, w której cieszymy się sobą nawzajem i naszymi dziećmi. Teraz ten spokój, który odnaleźliśmy, chcemy zaoferować także Wam podczas glampingu. Zbudowaliśmy Ale-Wioskę, w której możecie wypocząć w zgodzie z naturą w luksusowych jurtach całorocznych. Na dużej łące, z widokiem na rozlewisko malowniczej rzeczki Turka, obok tajemniczego niesamowitego lasu…

Zapraszamy!

Co to jest jurta i glamping?

Niektórym jurta przypomina „odwróconą miskę” lub wielką pieczarkę . Nic bardziej mylnego! Jurta to tradycyjny dom azjatyckich koczowników – namiot. Tradycyjnie pokryte były skórami lub wojłokiem (filcem), wykonane z drewnianego szkieletu.

Glamping – w wolnym tłumaczeniu to po prostu czarujący kemping! To połączenie zalet kempingu – bliskości natury, oraz komfortu wypoczynku. W jurtach znajdziecie wszystko, co potrzebne jest to codziennego funkcjonowania – własną kuchnię, łazienkę z prysznicem, wygodne łóżka i taras.

Moniko, Piotrze dlaczego Klukówek?

Nasza Ale-Wioska leży w dolinie rzeczki Turka. W pobliżu swój początek bierze też rzeczka Tatarka. Nazwy rzek nie są przypadkowe. Nawiązują do osadnictwa Tatarów na północnym Mazowszu w czasach późnego średniowiecza. Tutaj na pobliskim zamku w Nowym Mieście rezydowała księżna litewska Anna Kiejstutówna, która została żoną księcia Janusza. Wraz z księżniczką przybyli strzegący jej bezpieczeństwa Tatarzy. Osiedlili się nad małymi rzeczkami, gdzie uprawiali rolę, hodowali konie i wznosili swoje jurty …., jak my dzisiaj.